Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Archiwum

 

12.04.2016 - LUKS OLIMP Jeżewo przegrywa przez walkower.

W niedzielę 10.04.2016 drużyna Olimpu wyjechała po raz ostatni na mecz ligowy w sezonie 2015/2016. Niestety z przyczyn organizacyjnych szczypiorniści z Jeżewa przegrali to spotkanie przez walkower (10:0). Nieoficjalnie wygrał jednak sport i mecz ten odbył się na zasadach sparingu dzięki uprzejmości gospodarzy oraz sędziów. Relacja kapitana zespołu Andrzeja Łobockiego – „W początkowej fazie spotkania wyprowadziliśmy kilka skutecznych kontr i szybko wyszliśmy na wysokie prowadzenie 5-1. Ta przewaga niestety nie utrzymała się zbyt długo, zawodnicy MKS-u szybko odrobili straty po licznych błędach z naszej strony. Przez kolejny kwadrans wynik oscylował w okolicach remisu i tak też zakończyła się pierwsza połowa (16-16). Podczas trwania przerwy trener Zbigniew Myrda zaproponował , abyśmy wypróbowali jednego z naszych młodzików – 15 letniego bramkarza Piotra Wesołowskiego. Decyzja ta okazała się niezwykle trafna. Piotr jest jednym z kilku dobrze rokujących młodzików , którzy trenują z nami od początku tego sezonu. Wiedzieliśmy ,że potrafi dobrze bronić , ale takiej skuteczności na poziomie ok. 50-60% raczej nikt z nas się nie spodziewał. Jego obrony znacząco pomogły drużynie w ustaleniu ostatecznego wyniku spotkania , które zakończyło się naszą wygraną:

LUKS OLIMP JEŻEWO 37 – 31 ( 16-16 ) MKS BRODNICA

Ponieważ było to ostatnie ze spotkań pozwolę sobie na krótkie podsumowanie sezonu. We wrześniu ubiegłego roku nasz występ w III lidze stał pod wielkim znakiem zapytania. Nie mieliśmy trenera , a i ze składem na tamtą chwilę było krucho. Wspólną decyzją Zarządu oraz garstki zawodników postanowiliśmy jednak wystartować. Naszym trenerem w pierwszej rundzie została Joanna Rybak , której cała drużyna bardzo dziękuje za czas oraz poświęcenie , które włożyła aby odbudować ten zespół. Z czasem na treningi zaczęło uczęszczać coraz więcej osób , a pod koniec pierwszej rundy klub nawiązał współpracę z doświadczonym trenerem Zbigniewem Myrdą. Spośród najbardziej doświadczonych zawodników wybraliśmy również asystenta trenera – Pawła Kocikowskiego oraz Kierownika Drużyny – Tomasza Młyńskiego , którzy są niezwykle pomocni w sprawach organizacyjnych. Niestety naszego występu w lidze nie możemy zaliczyć do sportowo udanych , gdyż zajęliśmy ostatnie miejsce w tabeli. Był to dla nas bardzo pechowy sezon w którym zmagaliśmy się głównie z licznymi kontuzjami czołowych zawodników. Ostatnie dwa rozegrane mecze pokazały jednak ,że w tej drużynie drzemie duży potencjał. Trenujemy więc dalej , a naszym krótkoterminowym celem jest udany występ i zajęcie wysokiej lokaty podczas finałów XV Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich Rio-Chełmno 2016.”

 

05.04.2016 - Wygrana ze Strzelnem !

W minioną sobotę o godz. 17:00 na hali sportowej w Jeżewie odbyło się kolejne spotkanie w ramach rozgrywek III ligowych. Tym razem to drużyna Olimpu Jeżewo była górą pokonując pewnie Alfę Strzelno 34-27. Początek spotkania nie napawał optymizmem , po 6 niewykorzystanych sytuacjach rzutowych gospodarzy, głównie z kontry , trener Zbigniew Myrda wykorzystuje już w 5 minucie czas dla swojej drużyny przy stanie 2-0 dla Strzelna. Po wznowieniu gry Olimp w końcu zdobywa pierwszą bramkę. Relacja Kierownika Zespołu Tomasza Młyńskiego: „Po bardzo słabym początku i krótkiej reprymendzie trenera chłopacy w końcu zaczęli zdobywać bramki. Strzelno prowadziło tylko do 9 min spotkania przy wyniku 3-2 , potem przejęliśmy inicjatywę. Przełomowym momentem okazała się końcówka pierwszej połowy , kiedy to zdołaliśmy odskoczyć przeciwnikowi w krótkim czasie ,aż na 5 bramek wygrywając tę część spotkania 16-11. Po przerwie realizowaliśmy dalej założenia trenera , które okazały się niezwykle skuteczne - gra z kontry lub szybkie wznowienie ,a w przypadku braku dogodnej sytuacji rzutowej wycofanie i atak pozycyjny. W ten sposób do końca spotkania kontrolowaliśmy wynik wygrywając ostatecznie 34-27. Na pochwałę zasłużyli w tym spotkaniu bramkarz Marcin Szarek , który zaliczył sporo skutecznych obron oraz kapitan zespołu Andrzej Łobocki popisując się skutecznością na poziomie 85% i zdobywając 11 bramek w tym spotkaniu.”

LUKS OLIMP JEŻEWO 34-27 (16-11) UKS ALFA 99 STRZELNO

W składzie Olimpu Jeżewo wystąpili:
Szarek Marcin BR , Michał Krupa BR , Andrzej Łobocki (11) , Damian Sakowski (7) , Łukasz Szmechel (4) , Adam Rostankowski (4) , Dawid Schwarz (2) , Radosław Russ (2) , Artur Jarantowicz (2) , Mirosław Szwarc (1) , Mateusz Stefan (1)

18.03.2016 - Korona wygrywa w końcówce spotkania jedną bramką !

Relacja ze strony Korony Koronowo: https://www.facebook.com/korona.spoldzielczykoronowo?fref=ts

Szczypiorniści Korony w ostatnim spotkaniu tego sezonu przed własną publicznością po raz kolejny pokazali ,że z Wąskotorowej jest trudno wyjechać z wygraną.Tradycyjnie już fundując kibicom emocje do ostatnich sekund spotkania.Tym razem nasi kibice byli świadkami zdobycia rekordowej ilości 73 bramek przez rywalizujące na boisku zespoły. Spotkanie od pierwszych minut toczyło się wyrównanie z lekkim wskazaniem na szczypiornistów Korony, którzy wyrabiali sobie 1-2 bramki przewagi. Przy wynikach remisowych w 26min.14:14,27min.15:15,29min.16:16.w pierwszej odsłonie ,którą zakończyliśmy z dwu punktową zaliczką 18:16. Druga część spotkania to kopia pierwszej do 51 min. kiedy to goście po raz pierwszy w spotkaniu uzyskali jedno bramkową przewagę 29:30.Ostatnie dziewięć minut spotkania to już walka o każdą piłkę i gra bramka za bramkę do ostatnich sekund. Z której to nasi szczypiorniści wychodzą zwycięsko. A wynik spotkania 37:36 ustalił z linii 7m Marcin Kowalik zdobywca 14 bramek w spotkaniu.

LUKS OLIMP JEŻEWO 36:37 (16:18) KORONA KORONOWO

W składzie Olimpu wystąpili : Marcin Szarek BR , Michał Krupa BR , Andrzej Łobocki (7) , Dawid Schwarz (6) , Łukasz Szmechel (6) , Adam Rostankowski (5) ,Damian Sakowski (4), Sebastian Bonna (4) ,Artur Jarantowicz (3) , Mirosław Szwarc (1) , Radosław Russ , Artur Rocławski , Mateusz Stefan

 

12.03.2016 - Lider lepszy o 6 trafień !
W sobotę o godz. 17:00 na hali sportowej w Jeżewie OLIMP rozegrał kolejne spotkanie w ramach rozgrywek o mistrzostwo III Ligi z liderem tabeli UKS ISKRĄ BYDGOSZCZ. Mecz rozpoczęli goście , jednak po nieudanej akcji to szczypiorniści z Jeżewa zdobyli pierwszą bramkę ! Relacja kapitana zespołu Andrzeja Łobockiego: „Byliśmy bardzo zmotywowani , aby powalczyć o 2 pkt z liderem rozgrywek. Do składu zespołu po kontuzji wrócił już Łukasz Szmechel , jeden z głównych „snajperów” naszej drużyny. Czekamy jeszcze na powrót rozgrywającego Pawła Kocikowskiego oraz kierownika naszej drużyny a zarazem obrotowego Tomasza Młyńskiego , którzy również zmagają się z kontuzjami. Przed meczem trener Zbigniew Myrda omówił z nami taktykę. Od pierwszego gwizdka graliśmy ustalone wcześniej zagrywki z których łatwo zdobywaliśmy bramki. Niestety przeciwnicy po 10 minutach spotkania zastosowali indywidualne krycie jednego z naszych rozgrywających co skomplikowało nam rozgrywanie akcji. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:17 dla Bydgoszczy. W drugiej połowie cały czas goniliśmy wynik.. goście utrzymywali jedno czasami dwu-bramkową przewagę. W 50 minucie meczu po dwóch naszych nieskutecznych akcjach zdołali jednak powiększyć przewagę prowadząc 27:23. W końcówce spotkania wdarło się trochę niepotrzebnej nerwowości co spowodowało dużą nieskuteczność. Oddawaliśmy rzuty z nieprzygotowanych pozycji , zabrakło konsekwencji w rozgrywaniu zagrywek. Pomimo to uważam , że zagraliśmy na wysokim poziomie w przeciwieństwie do ostatniego meczu z Toruniem. Na pochwałę zasługują nasi bramkarze Michał Krupa oraz Marcin Szarek, którzy spisali się bardzo dobrze w tym spotkaniu zaliczając wiele skutecznych obron. Widać, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, naszym głównym celem na ten rok jest walka o miejsce na podium w Olimpiadzie, która odbędzie się w czerwcu 2016 roku oraz przygotowanie się na przyszły sezon rozgrywek III Ligowych. Nie ukrywam, że trwają już rozmowy z kilkoma zawodnikami z innych drużyn , którzy z pewnością wzmocnili by naszą kadrę w przyszłym sezonie”

Mecz zakończył się wynikiem:
LUKS OLIMP JEŻEWO 28 : 34 (15 : 17) UKS ISKRA BYDGOSZCZ

W składzie Olimpu wystąpili : Marcin Szarek BR , Michał Krupa BR , Dawid Schwarz (8) , Łukasz Szmechel (7) , Andrzej Łobocki (7) , Adam Rostankowski (4) , Artur Jarantowicz (1) , Sebastian Bonna (1) , Artur Rocławski , Mateusz Stefan , Mirosław Szwarc , Radosław Russ , Damian Sakowski

 

27.02.2016 - Przegrywamy z Toruniem !
Po bardzo słabym spotkaniu przegrywamy z Toruniem 24:42

LUKS OLIMP JEŻEWO - AZS UMK Toruń 24:42 (13:20)

W składzie Olimpu wystąpili : Jakub Konieczka BR , Michał Krupa BR , Damian Sakowski (7), Adam Rostankowski (5), Andrzej Łobocki (3), Dawid Schwarz (3), Sebastian Bonna (2), Artur Jarantowicz (2), Artur Rocławski (1), Mateusz Stefan , Mirosław Szwarc

22.02.2016 - Lista kontuzjowanych zawodników się powiększa !

Śmiało można mówić już o sporym pechu podopiecznych Zbigniewa Myrdy. W minioną niedzielę 21.02.2016 na hali sportowej przy ul. Nauczycielskiej w Grudziądzu Olimp rozegrał kolejny mecz rewanżowy z miejscowym MKS-em. W składzie wyjściowym zabrakło dwóch kontuzjowanych graczy z podstawowego składu: obrotowego Tomasza Młyńskiego oraz rozgrywającego Łukasza Szmechel. Pomimo to szczypiorniści z Jeżewa nie mieli zamiaru oddać punktów bez walki. Początek spotkania był bardzo wyrównany , niestety po paru pierwszych minutach kapitanowi drużyny Andrzejowi Łobockiemu odnowiła się kontuzja,  której doznał podczas treningu - naciągnięcia mięśnia najszerszego grzbietu co uniemożliwiło mu oddawanie silnych i celnych rzutów. W 20 minucie spotkania po agresywnej obronie jednego z zawodników gospodarzy poważnej kontuzji uległ również Paweł Kocikowski , po wstępnym badaniu zdiagnozowano pęknięcie dolnej części oczodołu. Bez podstawowych snajperów wygranie tego spotkania byłoby nie lada wyczynem dla pozostałych zawodników.

Relacja kapitana zespołu Andrzej Łobockiego – „Wiedzieliśmy , że nie będzie to łatwe spotkanie , ale że jego przebieg potoczy się w tak pechowy sposób, tego chyba nikt z nas się nie spodziewał. Miejmy nadzieje ,że z okiem Pawła wszystko będzie w porządku , cała drużyna życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Jak widać piłka ręczna to bardzo twarda gra.  W ostatnim czasie szczypiorniak w Jeżewie przeszedł sporo zmian.. głównie za sprawą nowego trenera Zbigniewa Myrdy jak i powołaniu kierownika drużyny , który ogarnia sporo ważnych spraw - Tomasza Młyńskiego. Do rundy rewanżowej przygotowywaliśmy się bardzo intensywnie, frekwencja na treningach była i cały czas jest bardzo zadowalająca. Uważam , że ta drużyna ma spory potencjał , jednak w tym sezonie los potoczył się tak, a nie inaczej. Przed nami jeszcze 5 spotkań rewanżowych w których mamy do udowodnienia, że ciężkie treningi w końcu muszą się opłacić! Jeśli chodzi o dalszą część spotkania z Grudziądzem do przerwy na tablicy widniał wynik 18:12 dla MKS-u. W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił , staraliśmy się nie stracić zbyt dużo bramek. Pomagały nam w tym niejednokrotnie popisowe interwencje naszych bramkarzy - głównie Jakuba Konieczki , choć po kilka trudnych obron zaliczyli również Marcin Szarek oraz Michał Krupa. Motywujące jest to , że coraz lepiej radzą sobie nasi gracze rezerwowi … również Ci najmłodsi.”
Końcowy wynik: LUKS OLIMP JEŻEWO 24 – 35 ( 12-18 ) MKS GRUDZIĄDZ.

W składzie Olimpu wystąpili : Jakub Konieczka BR, Marcin Szarek BR, Michał Krupa BR, Paweł Kocikowski (6), Adam Rostankowski (5), Sebastian Bonna (3), Schwarz Dawid (3), Damian Sakowski (3), Bruno Jarantowicz (1), Andrzej Łobocki (1), Artur Rocławski (1), Paweł Weisbrot (1) , Mateusz Stefan

 

18.02.2016 - Porażka w drugiej połowie spotkania !

W minioną sobotę LUKS OLIMP Jeżewo rozegrał na własnym parkiecie pierwsze ze spotkań rewanżowych z drużyną SPRP "DAMY RADĘ" Inowrocław. Pomimo braku aż trzech zawodników z pierwszego składu : Tomasza Młyńskiego , Adama Rostankowskiego i Dawida Schwarza podopieczni trenera Zbigniewa Myrdy stanęli bardzo zmotywowowani do walki o 2 pkt. W pierwszej części spotkania drużyny walczyły zacięcie "bramka za bramkę" , jednak w 13 minucie nastąpiło przełamanie i to Olimp zaczął dyktować warunki zdobywając przewagę i sukcesywnie powiększając ją aż do 6 bramek w 23 min. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do rywali , gdyż zdołali oni odrobić aż 4 trafienia. W 29 minucie na tablicy widniał wynik 18-16 dla Jeżewa , a ostateczny rezultat tej części ustalił Paweł Kocikowski zdobywając bramkę po spektakularnym rzucie z 10-ciu metrów tuż przed gwizdkiem sędziego. W szatni zawodnicy wysłuchali uwag trenera , wtedy jeszcze nic nie zapowiadało tak tragicznego scenariusza.

Po przerwie szczypiorniści z Inowrocławia zmienili taktykę w obronie wychodząc bardzo wysoko , aż na 12 metr do rozgrywających. Relacja jednego z zawodników Olimpu - "Spodziewaliśmy się tego , gdyż w poprzednim meczu przeciwnik zastosował dokładnie taką samą taktykę , na treningach często trenowaliśmy ten wariant , jednak zabrakło nam w tej sytuacji tzw. "zimnej głowy" rozgrywaliśmy piłkę zbyt nerwowo , zanotowaliśmy sporo niepotrzebnych strat , a w końcówce niektórych z naszych zawodników dopadło zmęczenie z powodu braku zmian. Przeciwnik umiejętnie to wykorzystał i co tu dużo ukrywać .. rozgromił nas w drugiej połowie wygrywając ostatecznie 34:30 "

LUKS OLIMP JEŻEWO 30 - 34 ( 19 - 16 ) SPRP "DAMY RADĘ" INOWROCŁAW

W składzie Olimpu wystąpili : Jakub Konieczka BR, Marcin Szarek BR, Paweł Kocikowski (9) Andrzej Łobocki (9), Łukasz Szmechel (5), Artur Rocławski (3), Bruno Jarantowicz (3), Damian Sakowski (1), Paweł Weisbrot , Mateusz Stefan , Mirosław Szwarc , Łukasz Czajka , Sebastian Bonna

A już w niedziele 21.02.2016 o godz. 16:00 kolejny mecz ligowy ! Tym razem zapraszamy wszystkich sympatyków piłki ręcznej na halę sportową przy ul. Nauczycielskiej 19 w Grudziądzu !

 

7.02.2016 - Awans do finałów XV Igrzysk Olimpijskich !

Piłkarze ręczni gminy Jeżewo awansowali do finałów XV Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich Chełmno Rio 2016 pokonując reprezentację Kcyni 30:11 i remisując z reprezentacją Strzelna 19:19 zajęli ostatecznie

I miejsce w turnieju!!!

Reprezentacja gminy Jeżewo wystąpiła w składzie:

Wesołowski Piotr, Rocławski Artur, Stefan Mateusz, Czajka Łukasz, Koczorowski Dariusz, Manikowski Oskar, Szwarc Mirosław, Kocikowski Paweł, Sakowski Damian, Szmechel Łukasz, Konieczka Jakub, Schwarz Dawid, Rostankowski Adam, Łobocki Andrzej, trener Zbigniew Myrda.

WYNIKI SPOTKAŃ

10.01.2016 - Zagraliśmy dla WOŚP !

Turniej piłki ręcznej mężczyzn o puchar Wójta Gminy Jeżewo w ramach WOŚP drużyna Luks Olimp Jeżewo ukończyła na 2 miejscu

Wyniki Spotkań naszej drużyny :

Luks Olimp Jeżewo 23 - 14 AZS UMK Toruń
Luks Olimp Jeżewo 20 - 20 MLKS Borowiak Czersk
Luks Olimp Jeżewo 21 - 24 AZS UKW Bydgoszcz

I MIEJSCE - AZS UKW BYDGOSZCZ
II MIEJSCE - LUKS OLIMP JEŻEWO
III MIEJSCE - MLKS BOROWIAK CZERSK
IV MIEJSCE - AZS UMK TORUŃ

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został nasz reprezentant - Łukasz Szmechel Gratulujemy !!

Niestety poważnej kontuzji pęknięcia więzozrostu obojczykowo-barkowego uległ nasz zawodnik z podstawowego składu - Tomasz Młyński - życzymy szybkiego powrotu do zdrowia !!

Wszystkim przybyłym na dzisiejszy finał WOŚP serdecznie dziękujemy i liczymy na wasze wsparcie za rok !

 

16.12.2015 - 2 punkty zostają w Jeżewie

Ostatni mecz pierwszej rundy w ramach rozgrywek o mistrzostwo III Ligi Olimp rozegrał z zespołem MKS Brodnica 5 grudnia 2015 roku o godz. 17:00 we własnej hali w Jeżewie. Początek spotkania był niezwykle wyrównany , do 7 minuty walka toczyła się "bramka za bramkę". W późniejszej fazie Olimp wypracował sobię 3 bramkową przewagę przy stanie 6:3 , lecz w kolejnych 10 minutach tego spotkania rolę odwróciły się i to przeciwnik prowadził dwiema bramkami przy stanie 12:10 ... od tej pory zawodnicy z Jeżewa "nabrali wiatru w żagle" i do końca pierwszej połowy odzyskali prowadzenie wygrywając 18:16.

Relacja jednego z zawodników Olimpu: "W tarkcie trwania przerwy omówiliśmy z trenerem przebieg dotychczasowego spotkania , ustaliliśmy taktykę na kolejne 30 minut , głównie skoncentrowaliśmy się na poprawieniu obrony co przyniosło szybki efekt już na początku drugiej połowy. Odskoczyliśmy przeciwnikowi 4-bramkami a w końcówce - dokładnie w 57 minucie prowadziliśmy już 7 trafieniami. Ostatnie 2 minuty należały jednak do MKS-u , przeciwnicy dorzucili jeszczę 2 bramki co w rezultacie dało wynik :

LUKS OLIMP JEŻEWO 37 - 32 MKS BRODNICA.

W składzie Olimpu wystąpili : Jakub Konieczka BR , Michał Krupa BR , Paweł Kocikowski (9) , Dawid Schwarz (8) , Andrzej Łobocki (7) , Łukasz Szmechel (6) , Damian Sakowski (3) , Adam Rostankowski (3) , Paweł Weisbrot (1) , Bruno Jarantowicz , Mateusz Stefan , Mirosław Szwarc , Artur Rocławski ,

 

03.12.2015 - Nowy trener zespołu !

Od dnia 2.12.2015 nowym trenerem zespołu LUKS Olimp Jeżewo został Zbigniew Myrda , a pierwszym asystentem trenera został Paweł Kocikowski. Dziękujemy naszej dotychczasowej trenerce - Joannie Rybak za współpracę oraz zaangażowanie przy budowaniu zespołu w pierwszej rundzie sezoniu 2015/2016. Wszyscy zawodnicy są wdzięczni za poświęcony czas. Życzymy sukcesów w sporcie jak i w życiu prywatnym.

Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz pomiedzy LUKS Olimp Jeżewo a MKS Brodnica, który odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00 na hali sportowej w Jeżewie.

 

03.12.2015 - Eliminacje do IOSW Rio-Chełmno 2016

Męska reprezentacja gminy Jeżewo w piłce ręcznej będzie gospodarzem turnieju w II rundzie eliminacji do Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich Rio-Chełmno 2016.

W grupie C zagrają: Jeżewo (gospodarz), Strzelno (zwycięzca z grupy IV - pierwszej rundy), Kcynia (II miejsce w grupie I, I rundy).

Do finału Igrzysk awansują dwa pierwsze zespoły z grupy.

Prezentujemy wszystkie grupy II rundy.

30.11.2015 - Dwa przegrane spotkania , podobny scenariusz !

LUKS OLIMP JEŻEWO 28 - 30 ( 16-12 ) KORONA KORONOWO

LUKS OLIMP JEŻEWO 24 - 29 ( 13 - 9 ) UKS ALFA 99 STRZELNO

W pierwszym spotkaniu nasi szczypiorniści podejmowali na własnej hali Koronę Koronowo. Pierwsze minuty były bardzo wyrównane dopiero przy stanie 7:7 nastąpiło przełamanie i drużynie z Jeżewa udało się odskoczyć na kilka bramek. Po zakończeniu pierwszej części meczu na tablicy widniał wynik 16-12 dla Olimpu. W drugiej częsci spotkania zawodnicy z Koronowa zaczęli sukcesywnie odrabiać straty obejmując prowadzenie w 42 min przy stanie 19 - 20. Dalej gra toczyła się "bramka za ramkę" aż do 56 minuty kiedy to najskuteczniejsz z zawodników drużyny przeciwnej Marcin Kowalik pokonuje czterokrotnie bramkarza Olimpu. Końcowy wynik LUKS OLIMP JEŻEWO 28-30 KORONA KORONOWO.

W składzie Olimpu wystąpili : Jakub Konieczka BR , Michał Krupa BR , Łukasz Szmechel (6) , Dawid Schwarz (6) , Paweł Kocikowski (5) , Damian Sakowski (5) , Andrzej Łobocki (3) , Adam Rostankowski (3) , Bruno Jarantowicz , Mateusz Stefan , Mirosław Szwarc , Artur Rocławski , Paweł Weisbrot

Tydzień później zawodników Olimpu czekało nie lada wyzwanie ! Mecz na wyjeździe z drużyną UKS ALFA 99 STRZELNO która zajmowała 3 miejsce w tabeli w dodatku nasi szczypiorniści pojechali tylko 1 składem : 5 zawodników z pola i dwóch bramkarzy ! Relacja jednego z zawodników Olimpu: " Byliśmy zmuszeni zagrać całe spotkanie bez żadnej zmiany uważając przy tym , aby nie nałapać zbyt dużo kar , ponieważ wykluczenie któregokolwiek z zawodników skutkowało by tym ,że musielibyśmy grać do końca spotkania w osłabieniu . Wprowadziliśmy naszego bramkarza Jakuba Konieczkę na pozycje skrzydłowego na której świetnie sobię poradził. Ku zdziwieniu gospodarzy jak i kibiców udało nam się wygrać pierwszą połowę 13 - 9 . W drugiej połowie przeciwnicy powoli zaczeli odrabiać straty i objęli prowadzenie od 53 min spotkania. W końcówce zabrakło nam już sił co wykorzystał przeciwnik rzucając nam 5 bramek z kontry. Ostatecznie przegrywamy to spotkanie 5 bramkami , ale wszystkim zawodnikom naszej drużyny należą się pochwały za walkę i poświęcenie. W drużynie przeciwnej naliczyłem bodajże 14 zawodników .. nas było tylko 7 , trener ze Strzelna miał to na uwadze, ponieważ przez całe spotkanie nie wziął ani razu czasu dla swojej drużyny , abyśmy nie mogli za dużo odpocząć." Końcowy wynik tego spotkania LUKS OLIMP JEŻEWO 24 - 29 UKS ALFA 99 STRZELNO.

W składzie Olimpu wystąpili : Jakub Konieczka BR (1), Michał Krupa BR , Dawid Schwarz (8) , Paweł Kocikowski (6) , Andrzej Łobocki (6) , Damian Sakowski (1) , Mateusz Stefan

 

11.11.2015 - Nie udało się przywieźć punktów z Bydgoszczy

W sobotę o godz. 16:00 odbyło się kolejne spotkanie w ramach rozgrywek o mistrzostwo III Ligi. Niestety po bardzo wyrównanym meczu nasi szczypiorniści ulegają ostatecznie drużynie z Bydgoszczy. Relacja jednego z zawodników Olimpu - " Już od pierwszych minut tego spotkania zauważyliśmy , że zawodnicy "ISKRY" pomimo młodego wieku będą bardzo wymagającym przeciwnikiem. W pierwszej połowie próbowaliśmy różnych kombinacji ustawień ponieważ przeciwnicy zdecydowali się na krycie indywidualne dwóch naszych rozgrywających - Pawła Kocikowskiego oraz Andrzeja Łobockiego. Utrudniało to bardzo granie większości naszych zagrywek. Pierwszą część spotkania przegraliśmy 2 bramkami przy stanie 13-15 dla gospodarzy. W drugiej połowie postanowiliśmy odpłacić przeciwnikowi tym samym i zdecydowaliśmy się na krycie indywidualne dwóch rozgrywających , którzy tworzyli skuteczny atak pozycyjny. Strategia ta poskutkowała i w 56 min spotkania zdobyliśmy bramkę kontaktową przy stanie 26-27. Chwilę później po skutecznej obronie Marcina Szarka i spektakularnym rzucie z nabiegu faulowanego Łukasza Szmechel sędzia dyktuje rzut karny. Niestety bramkarz gospodarzy okazał się lepszy skutecznie interweniując, a zawodnicy z Bydgoszczy po przeprowadzeniu szybkiej kontry zdobywają kolejną bramkę. Końcowe 2 min to sporo nerwowej gry i próba dogonienia przeciwnika. Niestety zabrakło nam "zimnej krwi" i przegraliśmy ostatecznie to spotkanie 2 bramkami". LUKS OLIMP JEŻEWO 28 - 30 UKS ISKRA BYDGOSZCZ

W składzie Olimpu wystąpili : Marcin Szarek BR , Jakub Konieczka BR , Paweł Kocikowski (7) , Andrzej Łobocki (7) , Dawid Schwarz (6) , Łukasz Szmechel (4) , Paweł Suchocki (3) , Damian Sakowski (1) , Artur Rocławski , Bruno Jarantowicz , Łukasz Czajka , Mateusz Stefan , Damian Jaroch ,

25.10.2015 - Pierwsze punkty w lidze zdobyte !

W niedzielę o godz 13:30 Olimp podejmował u siebie drużynę MKS Grudziądz. Od początku spotkania widać było determinację oraz chęć zwycięstwa naszych szczypiornistów... W końcu gra toczyła się o zdobycie pierwszych punktów naszej drużyny w tegorocznych rozgrywkach. Relacja jednego z zawodników Olimpu - " Tak naprawdę nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać po naszych rywalach. Drużyna MKS Grudziądz składa się z zespołu rezerw MUELLER MKS Grudziądz obecnie występującego jako beniaminek w I lidze. Nie znając do końca stylu gry naszych rywali postanowiliśmy ,że na początku zaczniemy od naszych najprostszych zagrywek co przyniosło efekt! Już po pierwszym kwadransie wypracowaliśmy przewagę 4 bramek przy stanie 8:4 . Od tej pory zaczeliśmy realizować bardziej ambitny plan i próbowaliśmy paru nowych zagrywek wprowadzonych niedawno na treningach. W 24 minucie spotkania na tablicy widniał wynik 14:6 . Niestety przy tak wysokim prowadzeniu widać było , że nastąpiło w naszym zespole rozluźnienie i dekoncentracja co szybko wykorzystali przeciwnicy odrabiając parę bramek. Do przerwy 17-12 dla nas ! Po przerwie gra była bardzo wyrównana.. Grudziądz w 45 min zmienił taktykę gry kryjąc "każdy swego" . Z początku byliśmy lekko zagubieni , po kilku nieudanych akcjach wzieliśmy się jednak w garść i dorzuciliśmy w końcu kolejne bramki. Na pochwałę w końcówce spotkania zasłużył nasz bramkarz Marcin Szarek , który wybronił sporo rzutów co pozwoliło nam wygrać przewagą 6 bramek to spotkanie"

Końcowy wynik LUKS OLIMP JEŻEWO 32 - 26 MKS GRUDZIĄDZ

W składzie Olimpu wystąpili: Marcin Szarek BR , Jakub Konieczka BR , Paweł Kocikowski (8) , Łukasz Szmechel (7) , Damian Sakowski (7) , Paweł Suchocki (4) , Andrzej Łobocki (3) , Mateusz Stefan (2) ,Bruno Jarantowicz (1) , Adam Rostankowski , Michał Zgoda

 

15.10.2015 - Przegrana i dwie czerwone kartki na rozpoczęcie sezonu !

W sobotę o godz. 16:30 Olimp zagrał swój pierwszy mecz o mistrzostwo III ligi z drużyną "Damy Radę" Inowrocław. Na początku spotkania gospodarze z Inowrocławia wyszli na kilkubramkowe prowadzenie. Dopiero w 9 min szczypiorniści z Jeżewa zdobyli swoją pierwszą bramkę przy stanie 1:7 . Do przerwy obraz gry niewiele się zmienił. Relacja jednego z zawodników Olimpu - "Inowrocław zagrał w tym spotkaniu bardzo dobrze w obronie , zespół ten zyskał kilku wartościowych zawodników co było dla nas sporym zaskoczeniem. Był to nasz pierwszy mecz po dłuższej przerwie .. w dodatku w nieco odmłodzonym składzie. Do przerwy byliśmy totalnie rozbici i przegraliśmy pierwszą połowę 16 - 6. Brakowało nam skuteczności w wykończeniu akcji , zaliczyliśmy sporo słupków oraz poprzeczek , nie wspominając o licznych przekroczeniach lini 6 metrów. W druiej połowie nasza gra polepszyła się , niestety w ostatnich 12 min spotkania dwóch naszych rozgrywających - Dawid Schwarz oraz Andrzej Łobocki zostało wykluczonych z gry otrzymując czerwone kartki od sędziów. Drugą połowę przegraliśmy różnicą 4 bramek 14-18 .

Dało to końcowy wynik OLIMP JEŻEWO 20 - 34 "DAMY RADĘ" INOWROCŁAW . Czujemy duży niedosyt po tym spotkaniu , w zeszłym sezonie również przegraliśmy z Inowrocławiem na wyjeździe ! Jednak u siebie wygraliśmy. Myśle , że w tym sezonie historia ma szansę się powtórzyć. Uwielbiamy grać dla naszych kibiców i postaramy się ich nie zawieść . W rundzie rewanżowej to my zagramy z 8 zawodnikiem ; )

W składzie Olimpu wystąpili : Michał Krupa BR , Jakub Konieczka BR , Paweł Kocikowski , Dawid Schwarz , Andrzej Łobocki , Łukasz Szmechel , Damian Sakowski , Mateusz Stefan , Bruno Jarantowicz , Artur Rocławski

 

 

18.10.2015 - Eliminacje do Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich Rio-Chełmno 2016.
Męska reprezentacja Gminy Jeżewo w piłce ręcznej wygrała turniej I rundy eliminacji do IOSW Rio-Chełmno 2016 i awansowała do II rundy

WYNIKI SPOTKAŃ
Jeżewo 37 - 4 Solec Kujawski
Świekatowo 20 - 16 Dobrcz
Jeżewo 24 - 7 Świekatowo
Solec Kujawski 24 - 9 Dobrcz
Świekatowo 25 - 9 Solec Kujawski
Jeżewo 23 - 17 Dobrcz

TABELA
1. Jeżewo 6 pkt
2. Świekatowo 4 pkt
3. Dobrcz 2 pkt
4 Solec Kujawski 0 pkt

 

21.09.2015

W sezonie 2015/2016 w ramach rozgrywek o mistrzostwo III ligi piłki ręcznej woj.Kuj-Pom wystąpi prawdopodobnie, aż 7 zespołów. Nie znamy jeszcze szczegółów rozgrywek , wszystkie informacje będą na bieżąco zamieszczane na naszej stronie www oraz profilu na Facebook-u

Oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszych treningach , które odbywają się we wtorki o godz. 20:00 . Więcej informacji można uzyskać pod nr tel 503637646 lub wysyłając wiadomość na FB. Nabór do drużyny trwa ! W szczególności poszukujemy bramkarzy.

 

OSTATNIE WYNIKI SPOTKAŃ W SEZONIE 2014/2015

19.04.2015 - Olimp Jeżewo 30 - 28 MKS Elektronik Brodnica

28.03.2015 - Olimp Jeżewo 38 - 26 SPR Damy Radę Inowrocław

21.03.2015 - AZS UMK Toruń 27- 27 Olimp Jeżewo

 

28.02.2015 - Sobota

Olimp Jeżewo 25 - 26 Korona Koronowo

Niestety nie udało się przywieźć kolejnych 2 pkt z Koronowa... Po bardzo słabym spotkaniu nasi szczypiorniści przegrywają o włos - jedną bramką .

Zapraszamy kibiców w weekend na halę sportową w Jeżewie , tym razem naszym przeciwnikiem będzie lider III ligowych rozgrywek - MKS Elektronik Brodnica . Szczegóły już wkrótce ..

01.03.2015 - Niedziela

Drużyna Olimp Jeżewo wzięła udział w turnieju organizowanym przez klub MLKS Borowiak Czersk. W zawodach wzięło udział 6 zespołów. Szczypiorniści z Jeżewa wywalczyli III miejsce.

Klasyfikacja Końcowa

I Miejsce - MLKS Borowiak Czersk I
II Miejsce - UKS Olimp Bolszewo
III Miejsce - LUKS Olimp Jeżewo
IV Miejsce - AZS UMK Toruń 
V Miejsce - MLKS Borowiak Czersk II
VI Miejsce - LKS Korona Koronowo

Faza grupowa :

LUKS Olimp Jeżewo 19 - 15 MLKS Borowiak Czersk II
LUKS Olimp Jeżewo 8 - 18 UKS Olimp Bolszewo

Mecz o III miejsce:

LUKS Olimp Jeżewo 13 - 12 AZS UMK Toruń

 

Ostatnie wyniki naszej drużyny :

13.12.2014 - Luks Olimp Jeżewo 30 - 27 Korona Koronowo

22.11.2014 - Luks Olimp Jeżewo 25 - 31 Damy Radę Inowrocław

 

15.11.2014 - Olimp pokonany na własnym parkiecie !

W sobotę o godz 17:00 Olimp podejmowałi na własnej hali AZS UMK Toruń. Od początku spotkania wiadomo było , że będzie to bardzo trudny mecz. Akademicy po spadku z II Ligi mają do udowodnienia , że awans w zeszłym sezonie nie był przypadekiem. Olimp w osłabieniu bez kontuzjowanego środkowego rozgrywającego : Tomasza Młyńskiego wyszedł na parkiet zdeterminowany , aby wywalczyć kolejne punkty w lidze. Od początku spotkania , aż do 10 min gra była bardzo wyrównana. Niestety po licznych błędach gospodarzy Toruń zdołał wyrobić sobie do przerwy 5 bramkową przewagę (10-15) . W drugiej części spotkania przewaga ta urosła do 6 bramek i ciężko było odrobić tę stratę. " Udawało się nam odrobić 1- 2 bramki , lecz ostatnie 5 min spotkania popisowo wykorzystali torunianie , po licznych naszych błędach i bardzo nerwowej grze zdołali jeszcze dorzucić 3 bramki z kontry w końcówce spotkania " - mówi jeden z zawodników Olimpu Jeżewo . Po końcowym gwizdku sędziego na tablicy widniał wynik AZS UMK TORUŃ 32 - 25 OLIMP JEŻEWO . A już za tydzień mecz wyjazdowy w Inowrocławiu. Trzymajcie kciuki !

OLIMP JEŻEWO : Łukasz Szmechel (8) , Andrzej Łobocki (6) , Paweł Suchocki (6) , Damian Sakowski (3) , Krystian Zawalich (1) , Patryk Lisewski (1) , Albert Baszkiewicz, , Mateusz Stefan, , Adam Solarczyk , Michał Zgoda , Patryk Nowak , Łukasz Dobrzański BR

 

09.11.2014 - 1 pkt. przywieziony z Brodnicy !

Olimp Jeżewo rozegrał dzisiaj pierwszy mecz o mistrzostwo III Ligi. Od pierwszego gwizdka gra nie układała się po naszej myśli . Przez pierwsze 10 min Olimp zdołał zdobyć tylko 1 bramkę przy 6 rzuconych bramkach naszych przeciwników. Po paru udanych akcjach szczypiorniści z Jeżewa odrobili stratę i w 19 min meczu na tablicy widniał wynik 7 - 7 . Do przerwy gra była bardzo wyrównana o czym świadczył wynik 14-14 . Po przerwie Olimp przejął inicjatywę wychodząc na 2-3 bramkowe prowadzenie , a w 45 minucie prowadził już 4 bramkami. Trener zespołu gospodarzy Jan Orzech poprosił o czas. Po wznowieniu meczu zawodnicy Olimpu byli przez pewien czas zdekoncentrowani a przeciwnicy zdołali odrobić stratę i wyjść na 1 bramkowe prowadzenie w 52 min. Do końca spotkania drużyny walczyły bramka za bramkę . W ostatniej minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie 30-29 , ale Olimp 15 sek. przed końcowym gwizdkiem wyrównał wynik . OLIMP JEŻEWO 30 - 30 MKS BRODNICA . Najwięcej bramek w meczu zdobyli : Łukasz Szmechel (8) oraz Andrzej Łobocki (8) , bramkę na wyrównanie w końcówce spotkania zdobył Patryk Lisewski . Na szczególną pochwałę zasłużył również bramkarz Łukasz Dobrzański , który w wielu sytuacjach ratował drużynę świetnymi interwencjami również "sam na sam". Kolejny mecz już za tydzień na Hali sportowej w Jeżewie z AZS UMK Toruń.

OLIMP JEŻEWO : Łukasz Szmechel (8) , Andrzej Łobocki (8) , Albert Baszkiewicz (4) , Tomasz Młyński (3) , Patryk Lisewski (3) , Mateusz Stefan (2) , Paweł Suchocki (1) , Adam Solarczyk (1) , Damian Sakowski , Krystian Zawalich , Michał Zgoda , Patryk Nowak , Łukasz Dobrzański BR

 

22.09.2014 - Wracamy do gry !

Po rocznej przerwie piłka ręczna ponownie powraca na parkiet naszej jeżewskiej hali. Drużyna została zgłoszona już do rozgrywek III ligowych.. i na tę chwilę w lidze zagra prawdopodobnie pięć zespołów. Paru zawodników złożyło już swoje deklaracje co do uczestnictwa w treningach oraz gry w drużynie , ale nadal czekamy na chętnych.. Treningi zaczynamy od początku września. Do drużyny prawdopodobnie powrócą ( na co osobiście bardzo liczę ) zawodnicy, którzy próbowali w ostatnich latach swoich sił w pierwszej oraz drugiej lidze, ale nadal czekamy na młodzież. Na ostatnim turnieju w Brodnicy w naszej drużynie zagrało sporo młodych zawodników , i to właśnie na nich trzeba budować przyszłość jeżewskiej piłki ręcznej. Tak więc , czekam na wasze deklaracje - możecie je składać w komentarzach na FB na naszym profilu, no i zapraszam wszystkich chętnych do udziału w treningach.
Pozdrawiam

Rozgrywki o mistrzostwo III ligi rozpoczynają się 25 października. Znamy już zespoły które wezmą w nich udział :

1. DAMY RADE Inowrocław
2. OLIMP Jeżewo
3. AZS UMK Toruń
4. MKS Brodnica
5. Korona Koronowo


Terminarz oraz więcej szczegółów już wkrótce !!!